Wydarzenia

Wydarzenia, życie szkoły...

Święto szkoły

Data: 15.10.2019

Dzisiaj, tj. 15 października 2019 r., odbyła się w naszej szkole przygotowana przez uczniów klasy 2g i 2i uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dzień Edukacji Narodowej tradycyjnie stał się świętem nauczycieli, pedagogów i pracowników oświaty. Dla nas dzień rocznicy powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej jest jednocześnie dniem patrona naszej szkoły.

Na dzisiejszej uroczystości zostały wręczone przez dyrektora szkoły listy gratulacyjne z okazji otrzymania przez uczniów stypendiów za znaczące osiągnięcia w roku szkolnym 2018/19.

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymał Karol Jaszczur z klasy 3d.

Za sukcesy w ogólnopolskich olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych i za osiągnięcia artystyczne stypendia Starosty Powiatu Stalowowolskiego otrzymali uczniowie: Hubert Grąz, Jakub Kołosiński, Adam Tyszko, Natalia Ziółkowska, Julia Maślach, Faustyna Pachacz, Cezary Sagan, Sara Steć, Kacper Szwedo, Wanessa Krzyżewska oraz absolwenci: Wojciech Gajda, Paweł Drzymała, Gabriela Mazurkiewicz, Judyta Zwolińska. Uroczyste wręczenie decyzji o otrzymanym stypendium przez Starostę Powiatu Stalowowolskiego odbędzie się pod koniec października.

Serdecznie gratulujemy Absolwentom i Uczniom otrzymanego stypendium.

Młodzi głosują w naszej szkole

Data: 11.10.2019

11 października w naszym liceum zostały przeprowadzone młodzieżowe wybory parlamentarne. Szkoła wzięła udział w programie “Młodzi głosują” realizowanym przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Celem akcji “Młodzi głosują” jest zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, w tym zachęcanie ich do świadomego udziału w wyborach. Młodzi ludzie - także niepełnoletni - mają swoje zdanie i poglądy. Program “Młodzi głosują” daje im możliwość wypowiedzenia się na temat ważnych spraw w kraju. Organizując w szkole młodzieżowe wybory, uczniowie poznają w praktyce ich zasady i znaczenie, a także podejmują - często po raz pierwszy - ważną aktywność obywatelską. W ramach kampanii profrekwencyjnej młodzież przygotowała plakaty zachęcające do głosowania oraz przeprowadziła ankietę sprawdzającą wiedzę naszych uczniów na temat nadchodzących wyborów jak i nastawienie do nich. Projekt promowany był w różnych mediach społecznościowych, tj. Facebook, Instagram, Snapchat. Wszystkie te działania przełożyły się na wysoką frekwencję, która wyniosła 45%. Młodzież miała okazję przekonać się, że każdy głos jest ważny, a udział w głosowaniach to obywatelski obowiązek i podstawa demokracji. Szczegółowe wyniki zostaną ogłoszone 14 października. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym.

ŚWIĘTO SZKOŁY 2019

Data: 09.10.2019

Dzień 14 października co roku obchodzony jest jako Dzień Edukacji Narodowej.Jest to święto wszystkich ludzi, którzy związani są z pracą w oświacie.
Dla Nas nauczycieli, pracowników oraz uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej, jest to również święto naszego patrona, którego imię nosimy już od 1973 r. Święto to bowiem nawiązuje bezpośrednio do i osiągnięć instytucji powstałej w 1773 r., która pełniła wówczas rolę pierwszego tradycji ministerstwa oświaty.
W związku z tym zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów na uroczystości związane z obchodami tego święta w naszej szkole, która odbędzie się 15.10.2019 r. o godz. 11.00 na hali gimnastycznej.

Dzień 14. 10. 2019 r. zgodnie z zapisem Art. 74. Karty Nauczyciela jest dniem wolnym od zajęć lekcyjnych. W związku z powyższym w dniu tym, szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo-wychowawcze dla uczniów, których głównym tematem będą zagadnienia związane z historią KEN i naszej szkoły.

Deklaracja maturalna 2020

Data: 24.09.2019

Zbliża się termin składania deklaracji maturalnych dla uczniów przystępujących do matury w maju 2020 r. Deklaracje maturalne należy pobrać ze strony https://www.vulcan.edu.pl/programy/matury-optivum-50. Wypełnić (stosując zasadę pisowni „Jak Nazwy Własne”), wydrukować dwustronnie w dwóch egzemplarzach. Obydwa egzemplarze deklaracji podpisać czytelnie (w punktach deklaracja wstępna i zgoda na przetwarzanie danych osobowych) Wydrukowane deklaracje (2 egzemplarze) wraz z wersją elektroniczną tej deklaracji, podpisaną nazwiskiem i imieniem oraz klasą(np. Kowalski Jan - 3A)należy przekazać wybranemu podczas spotkania przedstawicielowi klasy, do dnia 26 września 2018 r. Przedstawiciel klasy składa wszystkie deklaracje do sekretariatu szkoły. Do 27 września 2019 r. do godziny 12:00.

Instrukcja wypełniania deklaracji maturalnej w zakładce Matura.

Spotkanie z rodzicami uczniów klas pierwszych

Data: 10.09.2019

W PIĄTEK 13.09.2019 r. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych po gimnazjum z dyrektorem szkoły i wychowawcami klas. Spotkanie rozpocznie się na sali gimnastycznej żeńskiej (wejście od strony parkingu).

O godz. 17.30 zapraszamy na spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych po szkole podstawowej z dyrektorem szkoły i wychowawcami klas.
Spotkanie rozpocznie się na sali gimnastycznej żeńskiej (wejście od strony parkingu).

Sale na spotkanie z wychowawcami można sprawdzić TUTAJ

Ze względu ograniczoną ilość miejsc parkingowych szkoły prosimy rodziców o parkowanie za budynkiem szkoły przy blokach na ulicy Staszica.

ZAPRASZAMY

Rozpoczęły się wakacje dla uczniów

Data: 20.06.2019

Oficjalnie dzisiaj rozpoczęły się jedne z dłuższych wakacji dla uczniów! W dniu 19 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie nauki w roku szkolnym 2018/19.
Z okazji wakacji życzymy naszym uczniom słonecznego i bezpiecznego odpoczynku, czasu pełnego przygód i niezapomnianych wrażeń.

Nauczyciele na swoje wakacje będą musieli poczekać do 13 lipca. Już od 19 czerwca do 12 lipca będą pracować w Komisji Rekrutacyjnej przyjmując dokumenty od naszych przyszłych uczniów.
Serdecznie zapraszamy do punktu rekrutacyjnego, który mieści się na parterze w sali 8 (biblioteka).

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/19

Data: 13.06.2019

W związku z wejściem w życie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 czerwca 2019 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie organizacji roku szkolnego (http://www.dziennikustaw.gov.pl/du/2019/1093/1) informujemy, że uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę 19 czerwca o godz. 10.30 w hali gimnastycznej.

Przed uroczystościami w szkole odbędzie się Msza Św. w Bazylice Mniejszej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. o godz. 9.00.

Po spotkaniu na hali gimnastycznej zapraszamy uczniów na spotkanie z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.

Wykaz sal TUTAJ

Dzień Otwarty w LOKEN - Counter-Strike

Data: 25.04.2019

Rozgrywki w Counter-Strike 1.6 – harmonogram
27.04.2019 (sobota) - sala 35

10.00 - 11.00 - zapisy
11.00 - pierwszy mecz
Co 45 min. zmiana (przez ten czas również zapisy do kolejnych gier)
13.00 - koniec rozgrywek

- 1 mecz trwa do 16 wygranych rund
- Rekomendowane 5-cio osobowe drużyny
- Dostępne mapy:

  • dust II
  • mirage
  • inferno
  • nuke
  • train

Zapraszamy wszystkich chętnych!

Dzień Otwarty w LOKEN - Szkolna Gra

Data: 25.04.2019

Szkolna gra – poznaj mury szkoły i zdobądź nagrody
27.04.2019 (sobota)

Poznaj mury naszej szkoły i zdobywaj nagrody – to nasza propozycja zabawy z aplikacją na smartfona (LOKEN w pigułce). W każdej klasie ukryty jest specjalny znak. Przy zwiedzaniu sal poszukaj i zeskanuj kod QR (każdy QR to 1 punkt). Odwiedź największą ilość klas i zbierz dużo punktów!
Szkolną aplikację LOKENInfo pomogą zainstalować Ci osoby zaraz przy wejściu do szkoły.
Nagrody możesz odbierać do godziny 12:00 w sali numer 10.

Dostępne nagrody:

  • 36 punktów – kubek z logiem szkoły
  • 22 punktów - breloczek z logiem szkoły
  • 15 punktów – notes lub długopis z logiem szkoły
  • 8 punktów – coś na słodko

Sponsorem nagród jest Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE NAUKI W KLASACH TRZECICH

Data: 25.04.2019

W piątek 26 kwietnia o godz. 10.30 na hali gimnastycznej odbędzie się uroczyste pożegnanie uczniów klas maturalnych. Przed uroczystościami w szkole katecheci odprawią Mszę Św. w Bazylice Mniejszej p.w. Matki Bożej Królowej Polski w Stalowej Woli. o godz. 9.00.

Po uroczystości na hali zapraszamy maturzystów na spotkanie z wychowawcami klas do sal lekcyjnych. Przydział sal został opublikowany TUTAJ

Wszyscy uczniowie KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH zejdą na halę gimnastyczna pod opieką nauczyciela uczącego, a na czas uroczystości będą pod opieką wychowawcy klasy.

Przypominamy wszystkim uczniom, że w tym dniu obowiązuje strój galowy.

| 1 | 2 | 3 | 4 | ...| 21